22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Летото ја зголемува опасноста во сообраќајот – „Автопатот Кичево-Охрид е една од црните точки“

Во првото тримесечје годинава, полицијата од охридскиот регион регистрирала 48 сообраќајни несреќи, од кои 6 со потешки повреди. Најмногу несреќи се случуваат на магистралата Кичево-Охрид, патен правец кој освен острите кривини, е оштетен и паѓаат камења од карпите. Статистиките на СВР-Охрид покажуваат дека на овој магистрален пат кој е доста фреквентен, во првиот квартал годинава […]

The post Летото ја зголемува опасноста во сообраќајот – „Автопатот Кичево-Охрид е една од црните точки“ first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles