22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Македонската претставничка останува на Евровизија – се разгледува можноста од следната година Македонија да не учествува

Македонската Радио Телевизија, по скандалозниот инцидент кој што се случи за време на официјалната церемонија за отворање на „Евросонг 2022“, кога нашата претставничка Андреа Коевска го фрли македонското знаме на тиркизниот тепих и по првичното Соопштение кое што беше објавено по реакциите на јавноста, детално ги разгледа сите аспекти за евентуалното повлекување на нашата претставничка […]

The post Македонската претставничка останува на Евровизија – се разгледува можноста од следната година Македонија да не учествува first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles