22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Општина Тетово: Во понеделник ќе започнат работите за пробивање на булеварот „Благоја Тоска“

Општина Тетово ја информира јавноста дека во понеделник ќе започнат работите за пробивање на булеварот „Благоја Тоска“. „Работите ќе започнат од делот кај текстилното училиште и ќе завршат кај  мостот во близина на Клиничката болница. Завршени се сите подготовки, односно решени се имотно правните прашања, извршена е експропријација на земјиштето и сега нема никакви пречки […]

The post Општина Тетово: Во понеделник ќе започнат работите за пробивање на булеварот „Благоја Тоска“ first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles