22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Премиерот Ковачевски испратил писмо до Вселенскиот патријарх Вартоломеј

Премиерот Димитар Ковачевски испратил писмо до Вселенскиот патријарх Вартоломеј во јануари годинава, пред одлуката на Вселенската православна Цариградска патријаршија, со која ја прима во канонско единство Македонската православна црква, свештенството и народот, под името Охридска архиепископија, со јурисдикција на територијата на Република Северна Македонија. Во продолжение писмото во целост: „Ваша Сесветост, Архиепископ на Константинопол – […]

The post Премиерот Ковачевски испратил писмо до Вселенскиот патријарх Вартоломеј first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles