19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Се укинува задолжителното носење маска на аеродроми во Европа

Носењето маски веќе нема да биде задолжително на аеродромите и на летовите во Европа, соопштија денеска Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај и Европскиот центар за превенција и контрола на болести. Како што наведуваат, новите препораки ќе стапат во сила од 16 мај. – Од следната недела, маските за лице веќе нема да бидат […]

The post Се укинува задолжителното носење маска на аеродроми во Европа first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles