22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Украинците ja „запалија“ сцената во Торино – цело време ги следеше аплауз од публиката

Украинските претставници на оркестарот Калуш настапија шести во првата полуфинална вечер во Торино и добија огромна поддршка од публиката. Членовите на споменатиот бенд енергично ја изведоа песната „Стефанија“ која зборува за мајката, а цело време додека траеше нивниот настап беа придружени со овации од присутните во салата. Оркестарот Калуш е на првата позиција според прогнозите […]

The post Украинците ja „запалија“ сцената во Торино – цело време ги следеше аплауз од публиката first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles