22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ќе се изготвува нов изборен закон – партиите со различни ставови околу изборните единици

Ќе се изготвува нов Изборен законик, информираше министерот за правда, Никола Тупанчевски, објаснувајќи дека во текот на неделава ќе биде испратено писмо до сите засегнати страни, преку кое ќе бидат поканети сите политички партии да учествуваат во работната група која ќе го изготвува новиот Изборен законик. Од ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 велат дека нема да излегуваат […]

The post Ќе се изготвува нов изборен закон – партиите со различни ставови околу изборните единици first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles