22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Азири: Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија

Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците, Елми Азири вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на Тв21 посочи дека најголем број иселеници кои што избегале од оваа земја се Албанци. „Има и Македонци, ама претежно се Албанци. Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија“, порача Азири.

The post Азири: Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles