22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Азири: Со една изборна единица би имале 30 политички партии во Собрание, нестабилно мнозинство и секои шест месеци избори

Елми Азири од Алијанса за Албанците денеска е еден од трите соговорници во „Клик Плус“ на ТВ21. Азири претходно кажа дека е против една изборна единица, и дека мора да има осум. Азири образложи дека една изборна единица ќе придонесе за нестабилно мнозинство, и дека ќе има 30 политички партии по еден пратеник во Собранието, […]

The post Азири: Со една изборна единица би имале 30 политички партии во Собрание, нестабилно мнозинство и секои шест месеци избори first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles