More

    ВИДЕО: Aвион се излизгал од писта во Кина – неколку патници повредени

    Кинески патнички авион утринава се излизга од писта за време на полетување во градот Чонгкинг, по што избувна пожар, јавија кинеските државни медиуми. Сите 122 лица од авионот „Ербас А319-115″ во кој имало 113 патници се евакуирани, а повредените се префрлени во болница, јави агенцијата Синхуа. Медиумите емитуваа видео од авионот на „Тибет ерлајнс” кој […]

    The post ВИДЕО: Aвион се излизгал од писта во Кина – неколку патници повредени first appeared on TV21.mk.

    spot_img