19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред

Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022 година“, а прва земја која го скрши мразот е Финска. Македонија настапува 11-та по ред, кога на сцената ќе се најде Андреа Коевска со песната „Circles“.

The post Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles