More

    Косово официјално аплицираше за членство во Советот на Европа

    Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала официјално ја предаде денеска во Стразбур апликацијата на Косово за зачленување во Советот на Европа, јави дописникот на МИА од Приштина. Во видео-пораката што ја објавија косовските медиуми, Грвала изјави дека „денеска започнува едно ново поглавје за Косово“. – Денеска започнува едно ново поглавје за Косово во […]

    The post Косово официјално аплицираше за членство во Советот на Европа first appeared on TV21.mk.

    spot_img