19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Николовски: Неприфатливо е однесувањето на опозицијата во Собранието, не е време за блокади и предвремени избори

Неприфатливо е однесувањето на опозицијата во Парламентот. Пратениците трега да се издигнат над теснопартиските интереси. Не е време за блокади, ниту за предвремени избори. Ова е време во кое треба да им се помогне на граѓаните, порача денеска во Битола министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. Министерот на прес-конференција потенцира дека над 30 […]

The post Николовски: Неприфатливо е однесувањето на опозицијата во Собранието, не е време за блокади и предвремени избори first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles