More

    Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија

    Вечерва се одржа и втората полуфинална вечер од „Евровизија 2022“. А ова се 10-те земји кои влегоа во финалето на натпреварот, кое ќе се одржи на 14-ти мај. Белгија Чешка Азербејџан Полска Финска Естонија Австралија Шведска Романија Србија

    The post Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија first appeared on TV21.mk.

    spot_img