22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Од утре се нормализира возниот ред на линиите „19“ и „20“

Во изминативе денови линиите „19“ и „20“, кои се движат од централниот дел на градот до Шуто Оризари, не сообраќаа бидејќи Град Скопје не им исплатил средства на приватните превозници веќе три месеци. Сепак, од утре овој возен ред ќе се нормализира. Ова во изјава за ТВ21 го истакна Милорад Димитриевски. „Од утре се нормализира […]

The post Од утре се нормализира возниот ред на линиите „19“ и „20“ first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles