22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Полската амбасада во Москва полиена со црвена боја

Лица чиј идентитет сè уште не е познат, вчера ја полија со црвена боја амбасадата на Полска во Москва. Потегот следува откако Русија од Варшава побара официјално извинување за сличен инцидент, кога беше нападнат руски амбасадор во Полска, пишуваат странски медиуми. Во понеделникот, украински поддржувачи во Варшава со црвена боја полија руски амбасадор, додека тој […]

The post Полската амбасада во Москва полиена со црвена боја first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles