22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Прво полуфинале на Евровизија: Сите се заљубија во Гркинката, Украинците добија овации

Вечер на гламур, емоции, но и скандал. По 17 настапи, во финалето влегоа: Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и Холандија. А редоследот по кој беа објавени првите финалисти на конкурсот не кажува ништо за бројот на гласови што ги добиле! Која е водечката тројка? Италијанскиот јавен сервис РАИ одлучи на Евровизија […]

The post Прво полуфинале на Евровизија: Сите се заљубија во Гркинката, Украинците добија овации first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles