19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Верешчук: Турција ќе посредува во преговорите за Азовстал

Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук рече дека Турција се согласила да посредува во разговорите за евакуација на борците, главно тешко повредени, од фабриката Азовстал во Мариупол, а Киев би сакал да потпише документ за редоследот на оваа постапка. Според Верешчук, Украина им доделила мандат за водење преговори за евакуација на претставниците на Меѓународниот комитет на Црвениот […]

The post Верешчук: Турција ќе посредува во преговорите за Азовстал first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles