More

    ВМРО-ДПМНЕ: Преку малверзации со ДДВ оштетен е буџетот 20-30 милиони евра, а вмешани се лица блиски до власта на СДСМ и ДУИ

    Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска обвинуваат дека обвинителството и Министерството за внатрешни работи „молчат за скандалот во УЈП тежок 20 до 30 милиони евра“. „Очигледно се обидуваат да го забошотат или пак да го сведат на ситни риби како што тоа го направија со скандалот со 215 пасоши доделени на белосветски мафијаши“, велат од партијата. Тие […]

    The post ВМРО-ДПМНЕ: Преку малверзации со ДДВ оштетен е буџетот 20-30 милиони евра, а вмешани се лица блиски до власта на СДСМ и ДУИ first appeared on TV21.mk.

    spot_img