22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Дриан: Франција, во случај на договор, ќе организира меѓувладина конференција меѓу ЕУ и Македонија

Француското Министерство за надворешни работи и Европа се огласи по средбата на шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан со неговиот колега од Македонија, Бујар Османи, нагласувајќи дека „Франција е решена, во случај на договор меѓу Македонија и Бугарија, да организира меѓувладини конференции меѓу Европската Унија и Македонија и Албанија, јави дописникот на МИА. Министерот […]

The post Дриан: Франција, во случај на договор, ќе организира меѓувладина конференција меѓу ЕУ и Македонија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles