22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ковачевски и претставници на Сојузот на средношколци: Младите, клучен партнер на Владата во креирањето успешни образовни политики

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Владата прими делегација на Сојузот на средношколци предводена од претседателот Лука Павиќевиќ, со кои разговараше за нивните предлози во насока на прилагодувања на државната матура, поради предизвиците кои се случија поради пандемијата од КОВИД-19 и штрајкот во кој беа вклучени и вработените во средното образование. На состанокот, на кој присуствуваа […]

The post Ковачевски и претставници на Сојузот на средношколци: Младите, клучен партнер на Владата во креирањето успешни образовни политики first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles