22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Мицкоски со повик за „спас на иднината на државата“ Ковачевски му одговара: Со блокада на Собранието нема дијалог

Избори нема да има, ниту средба со Мицкоски на оваа тема. На овој начин премиерот Димитар Ковачевски одговори на повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за дијалог и лидерска средба. -Во однос на средба која што се однесува за предвремени избори, кажавме и како политичка партија, меѓутоа и коалиционите партнери во самата коалиција кажаа дека таква […]

The post Мицкоски со повик за „спас на иднината на државата“ Ковачевски му одговара: Со блокада на Собранието нема дијалог first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles