22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Над 70 сантиметри повисок водостојот на Црн Дрим

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот на Црн Дрим во однос на вчерашниот ден, покажуваат најновите мерења на Управата за хидрометеоролошки работи. Според објавените податоци, со денешните 149 сантиметри, достигнат е и просекот за мај на Црн Дрим. Кај останатите реки, нема поголеми отстапувања во однос на вчерашниот ден. Слична е ситуацијата и кај […]

The post Над 70 сантиметри повисок водостојот на Црн Дрим first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles