More

    Најмалку двајца загинати, а седуммина повредени при руските напади во Украина

    Руските сили извршија ракетен напад врз нафтена рафинерија во индустрискиот град Кременчук во централна Украина, уништувајќи го нејзиниот производствен капацитет и резервоарите за гориво, соопшти украинското Министерство за одбрана. Во соопштението се наведува и дека е соборен украински авион Су-27 во регионот Харков. Во исто време, Украина тврди дека воспоставиле контрола над селата северно и […]

    The post Најмалку двајца загинати, а седуммина повредени при руските напади во Украина first appeared on TV21.mk.

    spot_img