22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 14.05.2022 година (сабота), во периодот од 09.00 до 12.00 часот, поради натпревар „Триоги Триатлон“, МВР ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај по одредени сообраќајници во Скопје. Стартно-целната позиција на натпреварот е Спортскиот центар „Борис Трајковски“, а натпреварувачите ќе се движат на дел од улиците […]

The post Посебен режим на сообраќај утре во Скопје first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles