22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Во потрага по наследникот на Тито – НСДП избира нов лидер, но колку кандидати ќе се тркаат?

По најавата на Тито Петковски за неговото заминување од политиката и партијата, Нова Социајал Демократска Партија на конгресот закажан за јуни ќе избира нов партиски лидер. Претседателот во заминување посочи дека како партија се успешни и оставиле белег во креирањето на политиките во државата.   Централниот одбор ќе одлучи кој ќе биде кандидат за лидер […]

The post Во потрага по наследникот на Тито – НСДП избира нов лидер, но колку кандидати ќе се тркаат? first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles