22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Во Хрватска се повлекува оваа мешавина за добиточна храна

Државниот инспекторат на Република Хрватска во сабота објави отповикување на производот PROTAMINO PREMIUM Дополнителна смеса за добиточна храна за свињи, во вреќи од 25 кг, најдобро користена до 17 септември 2022 година, поради идентификуваните бактерии од родот Salmonella spp, објави индекс.хр Производот PROTAMINO PREMIUM Дополнителна мешавина за добиточна храна за свињи што се повлекува од […]

The post Во Хрватска се повлекува оваа мешавина за добиточна храна first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles