22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Зеленски: Многу сложени разговори со Русија за ослободување на бранителите од Азовстал

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави дека разговорите со Русија за спасување на ранетите ветерани од фабриката Азовстал во Мариупол биле многу сложени и дека Киев користи „влијателни посредници“. Украина предложи евакуација на 38 најтешко ранети ветерани, а доколку Москва им дозволи, Киев вели дека ќе ослободи голем број руски воени заробеници. „Во моментов се водат […]

The post Зеленски: Многу сложени разговори со Русија за ослободување на бранителите од Азовстал first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles