22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Османи на средба со украинскиот министер Кулеба

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, на маргини на неформалниот НАТО Министерски состанок во Берлин. Во фокусот на разговорите беа европските перспективи на двете држави, особено од аспект на импликациите на војната во Украина  за безбедноста и стабилноста на европскиот континент и пошироко. ,,Европа […]

The post Османи на средба со украинскиот министер Кулеба first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles