22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Тешка сообраќајка кај Нови Сад – едно лице од Хрватска загина, четворица Македонци повредени

Хрватски државјанин загинал во сообраќајна несреќа што денеска се случила кај Ковиљската јамка, во правец кон Нови Сад, а повредени се четворица македонски државјани, од кои две деца, јавуваат белградските медиуми. Во МВР претходно соопштија дека во несреќата загинал еден маж, а неколку лица се повредени. Како што јавуваат медиумите, на лице место починал хрватскиот […]

The post Тешка сообраќајка кај Нови Сад – едно лице од Хрватска загина, четворица Македонци повредени first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles