22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Шпанската делегација вели: Подготвени сме да бидеме домаќини на Евровизија

По слетувањето во Торино за Евровизија 2022, шпанската претставничка Шанел продолжи да ја „пали“ сцената изведувајќи серија огнени проби полни со прецизни танцови движења. Шансите за победа на шпанската пејачка се зголемуваат, а шефицата на делегацијата Ева Мора вели дека RTVE е подготвена да го прифати предизвикот. „Ги одржавме најдобрите Олимписки игри во историјата и […]

The post Шпанската делегација вели: Подготвени сме да бидеме домаќини на Евровизија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles