More

    Започнува Соборот на СПЦ, се очекува став за разговорите со МПЦ-ОА

    Со свечености во Сремски Карловци денеска ќе започне седница на Соборот на Српската православна црква (СПЦ), додека работниот дел треба да продолжи во Белград, по што се очекува да биде соопштено до каде е дојдено во разговорите со Македонската православна црква – Охридска Архиепископија (МПЦ-ОА). Како што јави дописникот на МИА од Белград, поглаварот на […]

    The post Започнува Соборот на СПЦ, се очекува став за разговорите со МПЦ-ОА first appeared on TV21.mk.

    spot_img