22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Италијанската полиција спречи напади на проруски хакери за време на Изборот за песна на Евровизија

Италијанската полиција спречи хакерски напади на проруски групи за време на полуфиналето на 10 мај и вчерашното финале на Евровизија во Торино. Полицијата соопшти дека ублажила неколку сајбер напади од страна на хакерската група Killnet и нејзината поврзана Legion врз мрежната инфраструктура за време на гласањето и настапот на натпреварувачите. Килнет на 11 мај изјави […]

The post Италијанската полиција спречи напади на проруски хакери за време на Изборот за песна на Евровизија first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles