Мицкоски: Избори во мај се прифатливи

0
37

Во Собранието се уште не е закажана средбата која што ја најави премиерот Ковачевски и на која што требаше да се договори датумот за следните парламентарни и претседателски избори. Опозицискиот лидер денеска во интервју за Гласот на Америка на македонски јазик вели дека неговата партија е подготвена да прифати двојни избори во мај и дека тој е подготвен за лидерска средба

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here