Friday, October 30, 2020

Починати 4 лица 162 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...
More

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Папараците конечно ,,ја уловија” новата девојка на Бред Пит (ФОТО)

  Германската манекенка Никол Потуралски (27), наводната девојка на американскиот актер Бред Пит (56), минатата недела присуствуваше на премиерата на филмот „Џим Нопф и дивите 13“, пишува Дејли меил.

  Потуралски дошла на премиерата во опуштена модна комбинација во црни чизми, тесни фармерки, кошула и кожна јакна, а облеката ја комплетирала со чанта и светло-кафеава шамија.

  Ако навистина се нашминкала, тогаш тоа го сторила минималистички.

  Во неделата, манекенката ги почести своите следбеници на Инстаграм со провокативна црно-бела фотографија на која носи раскопчана блуза со градник одоздола. „Бавни недела“, напиша Потуралски во потписот на гореспоменатата фотографија.

  Потуралски се појави на модната писта на модната недела во Милано во петокот, каде ја носеше колекцијата на модниот бренд Хуго Бос.

  Патуралски и Пит се заедно од ноември минатата година, кога ја посетија изведбата на операта Набуходоносор на Канје Вест во Лос Анџелес.

  „Дејли меил“ пишува дека поранешната сопруга на Пит, Анџелина Џоли (45) била „разбеснета“ кога Пит ја однел Потуларски во неговиот замок Шато Миравал во Франција, местото каде што се венчале Џоли и Пит.

  „Дејли меил“ исто така пишува дека Потуралски во отворен брак со германскиот претприемач и сопственик на ресторан Борхард Роланд Мери (68), со кого има и 7-годишен син.

  Инаку, Потуларски зборува пет светски јазици, а се појави и на насловната страница на германското издание на списанието „Еlle“.

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Don't Miss

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...

  Зголемувањето на казните за неносење маски, нема да даде ефект, смета Спасовски

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информира дека неколку пати досега е отворено прашањето за зголемување на казните за неносење маски,...

  Прегазена 46-годишна жена на регионалниот пат кај Кадрифаково

  Четириест  и шестгодишна самохрана мајка С.С. од светиниколското село Кадрифаково утрово загина кога го преминувала регионалниот пат Штип – Свети Николе, откако...