Friday, October 30, 2020

Починати 4 лица 162 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...
More

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Слатко седумгодишно девојче заработува илјадници долари од секоја објава, не е единствена (ФОТО)

  Дека може да се заработат многу пари на социјалните мрежи, сведочат и многуте инфлуенсери со милиони следбеници кои се многу добро платени за своите објави.

  Но, дали знаевте дека не само возрасните прават пари на социјалните мрежи?

  Децата можат да заработат илјадници долари, а најмалото од нив има само една година.

  Британската детска продавница Бела Бејби спроведе истражување во кое ги анализира профилите на најпопуларните деца од Инстаграм и врз основа на таа анализа процени колку заработуваат.

  1. Еверли Роуз Сутас

  Седумгодишната Еверли е следена од 5,1 милиони луѓе на Инстаграм. Нејзиниот профил го води нејзината мајка, модната блогерка и фотографка Савана ЛаБрант.

  View this post on Instagram

  Waiting for you baby brother💕

  A post shared by Everleigh Rose (@everleighrose) on

  Покрај Инстаграм, Еверли има и свој канал на Јутјуб со скромни 3,4 милиони следбеници и собира милиони прегледи на видеата.

  Според проценката на Бел Бејби, Еверли може да заработи помеѓу 10 и 16,9 илјади длари по спонзорирана објава.

  Еверли на фотографиите често позира со помладата сестра, Рејан ЛаБрант, која ја следат 1,7 милиони луѓе, а девојчето е на возраст од само една година.

  2. Ел Ливери МекБрум

  Ел има четири години. Нејзината мајка е канадската актерка Кетрин Паиз, а татко и е американски бејзбол играч Остин МекБрум.

  View this post on Instagram

  💜💜💜

  A post shared by Elle Lively McBroom (@elle) on

  Има пет милиони следбеници и просечно по еден милион лајкови по објава. Се проценува дека ќе заработи помеѓу 10 и 16,6 илјади долари по спонзорирана објава.

  View this post on Instagram

  I love Alaïa sister so much

  A post shared by Elle Lively McBroom (@elle) on

  3. Ема и Мила Стауфер

  Ема и Мила се петгодишни близначки од Аризона кои се ѕвезди на профилот на нивната мајка Кети.

  Се проценува дека тие заработуваат помеѓу седум и 11,8 илјади долари по спонзорирана објава.

  Профилот има четири милиони следбеници.

  Близначките имаат и сестра Кејтлин и браќа Чарлс Џуниор и Фин, а семејството неодамна лансираше линија на детска облека во соработка со американскиот ланец Волмарт.

  4. Тејтум и Оукли Фишер

  Други близнаци на списокот ќерки се YouTube ѕвездите, Медисон Бонтемпо и Кајлер Фишер.

  Тие се стари четири години и се проценува дека заработуваат помеѓу 6,1 и 10,3 илјади долари по спонзорирана објава. Нив ги следат 3,1 милиони луѓе.

  Медисон и Кајлер имаат и едногодишна сестра Халстон, а во август го добија братот Оливер, кој веќе има профил на Инстаграм со скоро 14 000 следбеници.

  5. Алаша Мари МекБрум

  Алаша има само една година, а нејзината сестра е Ел Лајвли која е на второто место на оваа листа.

  На Инстаграм ја следат 2,8 милиони луѓе. Проценката на нејзината заработка е од 5,6 до 9,4 илјади доалри по објава.

  Инаку и отвориле профил само две недели по раѓањето.

  6. Ава и Лиа Климентс

  Овие девојки се прогласени за најубавите близначки на светот и ги следат 1,8 милиони луѓе.

  Нивниот профил го водат нивните родители Џаки и Кевин кои и самите се инфлуенсери и имаат околу 200 000 следбеници.

  лизначките го добија својот профил на Инстаграм на седумгодишна возраст, а се проценува дека заработуваат помеѓу 3,5 и 5,9 илјади долари според спонзорираната објава.

  7. Асад Так Калед

  Малиот Асад е син на диџејот Калед и неговата сопруга Никол Так.

  На Инстаграм го следат 1,7 милиони луѓе, а неговата проценета заработка по спонзорирана објава се движи од 3,4 до 5,7 илјади американски долари.

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Don't Miss

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...

  Зголемувањето на казните за неносење маски, нема да даде ефект, смета Спасовски

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информира дека неколку пати досега е отворено прашањето за зголемување на казните за неносење маски,...

  Прегазена 46-годишна жена на регионалниот пат кај Кадрифаково

  Четириест  и шестгодишна самохрана мајка С.С. од светиниколското село Кадрифаково утрово загина кога го преминувала регионалниот пат Штип – Свети Николе, откако...