Friday, October 30, 2020

Починати 4 лица 162 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...
More

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Џорџињо на гитара, италијанската репрезентација слави (ВИДЕО)

  Секогаш владее добра атмосфера во репрезентацијата на Италија, а Џорџињо се погрижи да биде уште подобро на овој собир на репрезентативците пред мечот со Полска.

  Играчот на Челзи донесе гитара во репрезентацијата и ги воодушеви своите соиграчи во пресрет на натпреварот од Лигата на нациите против Полска. Џорџињо започна да ја свири „ Wonderwall“ пред целата репрезентација, најголемиот хит на британскиот бенд Оазис и сите играчи се придружија на песната.

  На видеото објавено од еден од нив на Инстаграм, Џорџо Киелини и Салваторе Сиригу прво го исмеваат англискиот акцент на Џорџињо, но потоа и самите му се придружуваат на песната. Сè е снимено од Марко Верати кој исто така пее како и сите други соиграчи кои се најдоа околу масата.

  Џорџињо пред неколку месеци рече дека повторно започнал да свири гитара во времето на карантин.

  “Треба да пронајдете нешто со што ќе бидете зафатени. Јас целосно го поправив велосипедот и ја извадив гитарата и повторно почнав да свирам. Акордите ми одговараат, но пеењето не ми е баш најдобро”, изјави Џорџињо во мај.

  Италија во средата ја победи Молдавија со 6-0 на пријателски натпревар, а сега ги очекуваат два натпревари во Лигата на нации. Утре играат во Полска, а во среда се среќаваат со Холандија.

  Latest Posts

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Don't Miss

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...

  Зголемувањето на казните за неносење маски, нема да даде ефект, смета Спасовски

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска информира дека неколку пати досега е отворено прашањето за зголемување на казните за неносење маски,...

  Прегазена 46-годишна жена на регионалниот пат кај Кадрифаково

  Четириест  и шестгодишна самохрана мајка С.С. од светиниколското село Кадрифаково утрово загина кога го преминувала регионалниот пат Штип – Свети Николе, откако...