Нормализиран сообраќајот на патот кон ГП „Блаце“

Share This Post

АМСМ
информира
дека
нормализиран
е
сообраќајот
на
патниот
правец
Скопје

г.
п.
Блаце
од
вчера
19.05.2022
год.
од
19
часот.

Од
таму
додаваат
дека
сообраќајот
заради
настанат
одрон
се
одвиваше
со
наизменично
пропуштање
на
возила.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img