Friday, October 30, 2020

Аријана Гранде е прва жена во историјата со над 200 милиони следбеници на Инстаграм

Пејачката Аријана Гранде е првата жена која собра 200 милиони следбеници на Инстаграм 27-годишната пејачка минатиот викенд ја мина...
More
  Home ШОУ БИЗНИС

  ШОУ БИЗНИС

  Фото: Том Круз во Рим го снима седмото продолжение на хитот „Невозможна мисија“

  Холивудскиот актер Том Круз престојува во Рим каде го снима седмото продолжение од хит филмот „Невозможна мисија“ . 58...

  Папараците конечно ,,ја уловија” новата девојка на Бред Пит (ФОТО)

  Германската манекенка Никол Потуралски (27), наводната девојка на американскиот актер Бред Пит (56), минатата недела присуствуваше на премиерата на филмот „Џим Нопф...

  Македонскиот филм “Налепница” квалификуван за Оскар

  “Налепница” на Георги Унковски е избран за најдобар краток филм на 18. издание на Меѓународниот фестивал за краток филм “Ин д палас”.

  Кајли Џенер се почасти со нов автомобил

  Таа поседува луксузна нова вила во која се пресели заедно со нејзината ќерка Сторми Вебстер, неколку скапи автомобили, а сега додаде и...

  Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан на роденденот на Наташа Беквалац

  Јелена Карлеуша го почитувала кодексот на облекување па дошла облечена во бела боја. Пејачката Наташа Беквалац синоќа го прослави...

  И Атиџе на фестивалот „Денови на македонскиот мед 2020″

   Атиџе Муратовска, главната протагонистка на македонскиот докумантарен филм „Медена земја" што беше номиниран за два оскара, го привлече вниманието на оние што...

  Том Круз е во нова мисија во вселената, филмот чини 200 милиони долари

  Посебна мисија го очекува Том Круз. Вселенски филм! Со поддршка на Илон Маск, 58-годишната sвезда на филмската серија „Невозможна...

  Силвестер Сталоне во солзи

  Холивудската ѕвезда Силвестер Сталоне е во солзи, почина жената која му значела се во животот! На 98 годишна возраст почина...

  „Медена земја“ од денеска во француските киносали

  Документарниот филм „Медена земја“ на Љубомир Костов и Тамара Котевска од денеска се прикажува во француските киносали. „Медена земја“ продолжува со...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...