Friday, October 30, 2020

Починати 4 лица 162 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...
More
  Home МУЗИКА

  МУЗИКА

  Лина Пејовска: „На дуетот со Таско имаме неверојатни 4 милиони прегледи на Јутуб – чувството е неверојатно“

  Кој ѝ е најголема поддршка во кариерата, какви ѝ се идните планови и што си посакува најмногу на свет, отворено со Лина...

  Фото: Карлеуша во чуден комбинезон

  Популарната пејачка Јелена Карлеуша на снимањето на емисија од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во чуден комбинезон. Атрактивната...

  „Макфест” ќе има ревијална и фестивалска вечер

  Општина Штип го прифати предизввикот и во услови на пандемија нема да ја прекине традицијата за организирање на Фестивалот за музика „Макфест".

  Остри критики од јавноста на сметка на пејачката Адел

  Секоја година во лондонски Нотинг Хил се одржува карневал за сите доселеници од карипските и африкански краеви во Велика Британија.

  Аријана Гранде е прва жена во историјата со над 200 милиони следбеници на Инстаграм

  Пејачката Аријана Гранде е првата жена која собра 200 милиони следбеници на Инстаграм 27-годишната пејачка минатиот викенд ја мина...

  Александар Тарабунов – Тара со моќна порака: „Останете позитивни, после дождот доаѓа сонце!“

  Александар Тарабунов - Тара деновиве го објави видеото за темата „Нема крај“ кое одлично минува на YouTube каде руши рекорди на слушаност.

  Тамара Тодевска подготвува нова песна

  Тамара се враќа на македонската музичка сцена со нејзината нова песна со наслов „Слобода“. „Ова е песна за можеби...

  Рита Ора ужива на одмор во Шпанија

  Рита Ора ужива во Шпанија со пријатели и новиот дечко Роман Гаврас. 29-годишната пејачка, родена во Приштина и 39-годишниот...

  Најдобрите европски музичари и годинава на „Охридско лето“

  И годинава продолжи практиката, концертот на оваа вечер да го одржат најдобрите уметници од земјите на ЕУ. Белгиско-грчкото дуо...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...