Friday, October 30, 2020

Инцидент при рушењето – маж влезе меѓу разурнатите столбови пред ТЦ „Мавровка“

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето, пренесува „А1он“. Тој успеа...
More
  Home ПАТУВАЊЕ

  ПАТУВАЊЕ

  Планинари од клубот „Козјак” ќе се искачуваат на врвот Китка

  Здружението спортско планинарски клуб „Козјак" од Куманово утре, ќе го реализира традиционалниот 22-ри Меморијален планинарски марш планинар „Појак Калман". Искачувањето е планирано...

  Двајца тетовски планинари се искачија на највисокиот врв во Турција

   Ана Соколовска и Надир Мурсели, членови на планинарскиот клуб Љуботен вчера успешно се искачија на највисокиот врв во Турција, Арарат на 5.137...

  Ова гратче во Тоскана ќе ве врати во минатото

  Сан Џимињано е место во Италија кое ја зачувало својата автентичност. Тој е еден од италијанските градови кои го...

  10 прекрасни локации во Македонија кои мора да ги посетите доколку си ја сакате земјата

  Оние кои имаат желба постојано да патуваат најчесто бираат дестинации надвор од домашните граници. Но, понекогаш забораваме или пак не знаеме колку...

  Маврово исполнето со гости, приходите помали

  Во Маврово и околните населби овој викенд има над две илјади гости.  Некои се дојдени ден порано, но најголемиот...

  Царев врв – искачување по Осоговските планини кое ќе ви донесе тишина, доза мир и неверојатни фотки

  Постојат многу легенди за тоа како Осогово го добило своето име. Но, најпозната е онаа според која потекнува од старите саксонски рудари...

  БАЛКАНСКИОТ БИСЕР И ГРАДОТ НА ПОЕЗИЈАТА ОХРИДСКО ЕЗЕРО

  Македонија е скриен скапоцен камен во центарот на Балканскиот Полуостров. Со својата жива култура, вкусна храна, уникатна флора и фауна и топло гостопримство...

  „Медена земја” го отвори Фестивалот на документарен филм во Словенија

  Со проекцијата на македонскиот документарец „Медена земја” беше отворен Фестивалот на документарен филм во Словенија, јави дописникот на МИА од Љубљана. 

  Bali Travel Experience: Combine Luxury with a Real Life Adventure

  People live better in big houses and in big clothes. I try to contrast life today is full of contrast. We have to change!...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...