Friday, October 30, 2020

Инцидент при рушењето – маж влезе меѓу разурнатите столбови пред ТЦ „Мавровка“

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето, пренесува „А1он“. Тој успеа...
More
  Home СПОРТ

  СПОРТ

  Неверојатниот рачен часовник на Надал

  Еден од најдобрите светски тенисер во историјата, неверојатниот Шпанец Рафаел Надал во неделата по 13 пат го подигна вредниот пехар од Ролан Гарос. 

  Кристијано Роналдо позитивен на Ковид-19

  Еден од најдобрите фудбалери на светот, напаѓачот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо е позитивен на корона вирус. Информацијата...

  Британската кралица го одликуваше фудбалерот Маркус Рашфорд

  Фудбалерот на  Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд беше одликуван со Орден на Британската империја од кралицата Елизабета Втора. Тој е...

  Шест фудбалери на Интер позитивни на коронавирусот

  Се зголемува бројот на заразени фудбалери со коронавирус во италијанскиот великан Интер. Минатата недела пет фудбалери имале позитивен тест...

  Џорџињо на гитара, италијанската репрезентација слави (ВИДЕО)

  Секогаш владее добра атмосфера во репрезентацијата на Италија, а Џорџињо се погрижи да биде уште подобро на овој собир на репрезентативците пред...

  Ограбена куќата на Роналдо во Мадеира, му го украле дресот од 200 евра

  Еден од најдобрите фудбалери на светот и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, доживеа непријатност. Според локалните медиуми, крадец влегол во...

  Пласманот на ЕП носи заработка од 9 милиони

  Македонија синоќа со победата над Косово (2:1) дојде на чекор до пласман на Европското првенство наредната година. Противник во баражот на Македонија...

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...

  Без победник на Камп Ноу

  Барселона и Севилја одиграа 1:1 на „Ноу Камп“ во дуел на две екипи кои имаа две победи во првите два меча од...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...