Friday, October 30, 2020

Инцидент при рушењето – маж влезе меѓу разурнатите столбови пред ТЦ „Мавровка“

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето, пренесува „А1он“. Тој успеа...
More
  Home ТЕХНОЛОГИЈА

  ТЕХНОЛОГИЈА

  Мерцедес најавува нов моќен електричен автомобил

  Mерцедес најави амбициозни планови за проширување на својата палета на електрични автомобили. Од Мерцедес доаѓа серискиот седан „EQS“ инспириран од...

  Кинезите ќе добијат продолжена верзија од новиот модел на Ауди

  Ауди овој викенд го претстави новиот модел „Q5 Sportback“, а по добриот стар обичај за кинескиот пазар ќе има продолжено меѓуосовинско растојание.

  Данска воведува возови на батерии

  Данска од следната година на своите пруги ќе има возови на батерии. Тие во 2020, како пробни, ќе возат на две различни...

  Новиот X5 доаѓа од Кина(ФОТО)

  Освен името, има малку сличности со баварскиот џип. Овој џип со пристоен изглед доаѓа под марката Ошан и се...

  Гугл Мапс ќе покажува каде има најмногу заразени со Ковид-19

  Гугл најави ажурирање на апликацијата Гугл Мапс, а иновацијата подразбира дека наскоро ќе можеме да видиме во која област на мапата има...

  Форд од 80-тите е најскапиот караван на светот(ФОТО)

  Тргувањето со стари автомобили е денес многу профитабилна работа, особено кога станува збор за егзотични примероци на класиците од минатиот век.

  Се појавија први фотографии од новите модели на БМВ

  На интернет се појавија првите официјални фотографии од двата модели со високи перформански на БМВ пред премиерата на овие автомобили.

  На Интел му е дозволена соработка со Хуавеи

  Од 15 септември нови регулативи ги спречуваат американските компании да соработуваат со фирмата Хуавеи. Американската компанија Интел доби лиценца...

  Студент направил функционален Бетмобил,цел свет му завидува (ВИДЕО)

  Студент од Виетнам направил функционален Бетмобил, а фотографиите и снимките од неговото возило станаа вирални на социјалните мрежи. Со помош...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...