Димова: Не давам оставка,сите проекти се влезени во базата на Брисел и не можат да се избришат

Директорката на националната агенција за европски образовни  програми Лидија Димова,на денешнта прес- конференција  одговараше на прашањата за наводни злоупотереби на европски пари.

Рахиќ за Канал 5: Горан Милески-Кичеец се уште не влегол во затворот во Шутка

Горан Милески-Кичеец се уште не влегол во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, каде што требаше да се јави на издржување на затворската...

Ограбена куќата на Роналдо во Мадеира, му го украле дресот од 200 евра

Еден од најдобрите фудбалери на светот и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, доживеа непријатност. Според локалните медиуми, крадец влегол во...

Дијамантска маска која чини 250.000 долари

Маската чини неверојатни 250.000 долари а ја претстави познатата продавница за накит „Jacob & Co“. Маската е прекриена со...

НАТО најави нов пакет помош од 1,4 милиони евра за Македонија

НАТО со нов пакет ќе и помага на Македонија во справувањето со корона кризата. Првиот човек на Алијансата најави помош од 60...

Uncategorized

Маската чини неверојатни 250.000 долари а ја претстави познатата продавница за накит „Jacob & Co“. Маската е прекриена со...
НАТО со нов пакет ќе и помага на Македонија во справувањето со корона кризата. Првиот човек на Алијансата најави помош од 60...
СДСМ пописот го користи за да создаде меѓуетнички тензии со цел да го сокрие криминалот на Зоран Заев. Нивната...
Maserati е заглавенo на плажа во песок, и се чини дека ништо не може да тргне наопаку. Без да...
60-тина студенти не можат на студии во Италија –италијанската амбасада не им дава визи . Илина Митревска и Тодор...
Европскиот парламент вечерва објави дека ги прекинал преговорите со земјите членки за идниот повеќегодишен буџет на ЕУ за периодот од 2021 до...
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19 .
Седум дена пејачот Жаре Богатинов – Бербер диши надвор, не ги слуша звуците од машините за кислород и не ги гледа зелените...
Светот нема да не разбере ако не се договориме. Би било грев пред историјата ако сегашните раководства не успеат...
Дека може да се заработат многу пари на социјалните мрежи, сведочат и многуте инфлуенсери со милиони следбеници кои се многу добро платени...

Social Networks

21,088FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles

Димова: Не давам оставка,сите проекти се влезени во базата на Брисел и не можат да се избришат

Директорката на националната агенција за европски образовни  програми Лидија Димова,на денешнта прес- конференција  одговараше на прашањата за наводни злоупотереби на европски пари.

Рахиќ за Канал 5: Горан Милески-Кичеец се уште не влегол во затворот во Шутка

Горан Милески-Кичеец се уште не влегол во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, каде што требаше да се јави на издржување на затворската...

Ограбена куќата на Роналдо во Мадеира, му го украле дресот од 200 евра

Еден од најдобрите фудбалери на светот и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, доживеа непријатност. Според локалните медиуми, крадец влегол во...