Friday, October 30, 2020

Инцидент при рушењето – маж влезе меѓу разурнатите столбови пред ТЦ „Мавровка“

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето, пренесува „А1он“. Тој успеа...
More
  Home ВЕСТИ

  ВЕСТИ

  Шекеринска: Армијата се подмладува, рекорден интерес за прием

  Над илјада и 800 кандидати се пријавиле на објавениот оглас на Армијата за прием на професионални војници. Тие конкурираат за 200 места,...

  Општина Аеродром: Успешно реализирана крводарителска акција

  Успешно се спроведе крводарителската акција што денеска беше организирана во просториите на Општина Аеродром. Покрај вработените, крв даруваа и...

  Во Словенија рекордни 707 новозаболени , се воведуваат драстични мерки

  Ова е нов рекорд, откако најголемиот број на дневни инфекции на крајот на неделава беше 211. Потврдени се нови 707 инфекции вчера...

  Јане Миланов избран за вршител на должност градоначалник на Општина Штип

  Советниците денеска на 40-та онлајн седница на Совет на Општина Штип за вршител на должност градоначалник на Општината го избраа Јане Миланов, кој претходно ја...

  Тече откупот на преспанското јаболко, квалитетот одличен, цената добра

  Откупот на јаболката во преспанскиот регион засега се одвива добро. Јабоклопроизводителите се задоволни од досегашната откупна цена, која во...

  Во Викендот без ДДВ остварен промет над 500 милиони денари, двапати поголем од претходните три дена

  Двапати поголем промет е реализиран во изминатиот викенд, кој беше Викенд без ДДВ во однос на трите денови пред тоа, односно на...

  Оштетените штедачи од Еуростандард на средба со премиерот неделава, очекуваат поддршка за законот за обештетување

  Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека неделава ќе имаат средба со премиерот Зоран Заев, иницирана од владината служба, на која очекуваат...

  Владата ќе работи онлајн, се очекува да ги усвои новите мерки против ширење на заразата

  Владата денеска треба да одржи онлајн-седница на која се очекува да ги усвои новите мерки предложени од Комисијата за заразни болести за...

  Без вода утре дел од корисниците на улица „Јуриј Гагарин” во населба Козле

  Прекин на водоснабдувањето утре ќе имаат корисниците од улица „Јуриј Гагарин" крак 4 и дел од корисниците од крак 6 во населба...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...