Friday, October 30, 2020

Починати 4 лица 162 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...
More
  Home ЗАБАВА

  ЗАБАВА

  Во морето кај Будва уловена огромна туна

  Рибари во морето кај Будва во Црна Гора, уловиле вистински капиталец, риба туна од 2,2 метри,  тешка точно 177,3  килограми.

  Дијамантска маска која чини 250.000 долари

  Маската чини неверојатни 250.000 долари а ја претстави познатата продавница за накит „Jacob & Co“. Маската е прекриена со...

  Сакал да извлече заглавено Масерати,но се случило нешто неочекувано (ВИДЕО)

  Maserati е заглавенo на плажа во песок, и се чини дека ништо не може да тргне наопаку. Без да...

  Слатко седумгодишно девојче заработува илјадници долари од секоја објава, не е единствена (ФОТО)

  Дека може да се заработат многу пари на социјалните мрежи, сведочат и многуте инфлуенсери со милиони следбеници кои се многу добро платени...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Најбрзата канта за ѓубре ,,лета” со 65мк/час (ВИДЕО)

  На крајот на овој месец, светот стана побогат за уште два необични рекорди. Двајца Англичани се погрижија да го...

  30-годишен Мексиканец ја пријавил мајка си во полиција, зашто го избркала од дома

  30-годишен Мексиканец, наводно, ја пријавил сопствената мајка во полиција затоа што таа го избркала од дома затоа што тој не сакал да...

  Глушец доби златен медал за откривање на нагазни мини

  Глушец во Африка е наградено со златен медал за својата работа во откривање на нагазни мини. Глушецот по име Магава за време...

  Видео: Пежо 207 излета од пат во Полска

  Автомобилот Пежо 207 е целосно уништен после несреќата на еден автопат во Полска. Во близина на местото Катовице во...

  Must Read

  125 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на...

  Французи дале 6000 евра за маче, отпосле сфатиле дека купиле див ѕвер

  Брачна двојка од Ле Авр, Франција, поради измама завршила со милениче кое може да се покаже како доста опасно.

  Фудбалерот Ристовски победата на Македонија ја прослави со музика(видео)

  Стефан Ристовски, играчот на португалскиот клуб Спортинг Лисабон имаше голем придонес за пласманот во големото финале од плеј-офот за пласман на победата...